פרגולות וסוככים בישראל

הכול על ההבדל בין פרגולה לגזיבו

במדינה בעלת אקלים ים תיכוני כמו ישראל שבה ברוב ימות השנה חם ולעיתים אף חם מאד, קיימת חשיבות רבות למקומות מוצלים שבהם אפשר לשבת ולנוח, כדי להימנע מחשיפה גבוהה לקרני השמש החמות וזאת לאור הנזקים הרבים של השמש על האדם.

אופציות של פתרונות הצללה

קיימים כמה פתרונות איכותיים של הצללה והבחירה מתבצעת על פי הנתונים בשטח, כמו גודלו של המרחב, גודלו של המתחם שמעוניינים לתחום, אם מדובר בהצללה הצמודה לבית או כזו שהיא stand alone . לקוחות רבים נעזרים במעצבי פנים בתכנון הנראות של הבית ולכן הם גם אלו שמציעים רעיונות מקוריים וייחודיים לגבי סככת ההצללה הטובה ביותר בכל גינה.

המטרה הראשונית היא להקים סוככים שיעניקו הצללה מושלמת ושלא יוצר מצב שכאשר יושבים במיקום זה, עדיין תורגש השמש החמה, ולכן לא יהיה אפשר לשבת במקום זה פרקי זמן ארוכים.

ההבדלים המהותיים בין פרגולה לגזיבו

בשנים האחרונות ישראלים רבים מחליטים להקים בחצר הבית שלהם גזיבו, זו ממש לא מילה שהיא משנות השמונים אלא מוצר נדרש מאד בקרב בעלי בתים פרטיים ובעלי דירות גן.

יש כמה הבדלים בין פרגולה לגזיבו:

  • גזיבו הוא יחידה בפני עצמה שיש אפשרות לשבת מתוכה, מעין בקתה קטנה ומוצלת שמאפשרת לבני הבית ולאורחים ליהנות מאווירה קרירה וקסומה גם בימים החמים.
  • את הגזיבו אפשר להזמין בכמה וכמה צורות כמו מתומן, מחומש, משושה, עגול, ומצולע בעל כמות אחרת של צלעות. אפשר גם לבנות אותו בכל גודל רצוי וזאת בהתאם לגודלה של החצר לשטח שמעוניינים להקצות למטרה זו ולכמות האנשים שמעוניינים שיוכלו לשבת בגזיבו בכל עת. בהתאם לכך מעצב הפנים מתכנן את המיקום, הגודל והצורה.
  • גולת הכותרת של הגזיבו היא עיצוב הפנים והחוץ שלו. כל מעצב פנים חושב על נראות יוצאת דופן של הגזיבו שימוקם בחצר. מאיזה חומרי גלם תיוצר המעטפת וגם הקירוי – עץ גושני, ברזל או בטון. ואיך ייראה חלקו הפנימי, רצפת בטון, דק איפאה, עץ גושני, ריצוף של אריחים וכו'.
  • לעומת זאת הפרגולה אינה עומדת בפני עצמה אלא היא בדרך כלל מחוברת לקיר או לקירות כיוון שהיא ממוקמת בסמוך לבית וכך ההצללה שלה מתבססת על חיבור למקום יציב כמו הקיר של הבית.
  • יש שני סוגי פרגולות עיקריים, האחד הוא זה הבנוי מעץ מאסיבי והשני הוא מאלומיניום איכותי. בשני המקרים המתכנן בוחן את השטח כדי לקבל החלטה על גודלה של הפרגולה ושל החומר שיהיה המיטבי. רבים מקימים עמודי פרגולה מבטון והקירוי לצורך ההצללה הוא מעץ איכותי שיש מרווחים דקים בין יחידות העץ. יש לקוחות שמעדיפים פרגולות העשויות מאלומיניום וזאת לאור היתרונות הרבים של חומר זה. את הפרופילים של האלומיניום אפשר לחתוך בכל מידה רצויה, להתקין קירוי שיש בו מרווחים מדודים, זהים וזעירים בין הפרופילים ולייצב את המבנה באמצעות ריילסים מפלדה.
  • מתחת לפרגולה יש אפשרות להתקין אמצעי קירור או חימום שונים וכך אפשר ליהנות מהישיבה מתחת לגג זה לאורך כל ימות השנה.

    קבלת החלטה על אמצעי הצללה בחצר

    חשוב להתייעץ עם אנשי מקצוע לגבי התקנת גזיבו אקסקלוסיבי שיוסיף נוחות ויופי רב לחצר הבית, או לחלופין על פרגולה מעץ או מאלומיניום, כדי ליהנות מהצללה מקסימלית. בשני המקרים יש אפשרות ליצור בתוך הגזיבו או מתחת לפרגולה, פינת חמד עם ריהוט גינה נוח או לחלופין עם ריהוט המותאם לארוחות, כדי ליהנות מימים מאושרים עם בני הבית, החברים והאורחים.

שתף תוכן זה עם חבריך!

סוככים

פרגולות

אינדקס בעלי מקצוע

אינדקס חברות סוככים

אינדקס חברות פרגולות

מחירי סוככים משתנים בהתאם לסוג הסוכך ופרמטרים נוספים. במחירון סוככים ,תקבל אומדן להשקעה בסוכך

קרא עוד

מחירי פרגולות משתנים בהתאם לסוג הפרגולה ופרמטרים נוספים. במחירון פרגולות תקבל אומדן להשקעה בפרגולה

קרא עוד

מחפש חברות ייצור, תחזוקה, שיפוץ פרגולות/סוככים? כנס לאינדקס בעלי המקצוע של israel-awnings

קרא עוד