פרגולות וסוככים בישראל

ייצור פרגולות

אם החלטנו שהגיע הזמן שגם לנו בגינה, במרפסת או בבית העסק תהיה פרגולה, ניצבות לפנינו שתי ברירות. הראשונה היא לבנות פרגולה במו-ידינו בשיטת עשה זאת בעצמך. אם מדובר בפרגולת עץ פשוטה הדבר לא יהיה מסובך במיוחד. לא צריך תואר דוקטור בכדי לחבר יחדיו כמה קרשי עץ. אך אם אנחנו רוצים פרגולה מורכבת יותר, כדאי שנלמד דבר או שניים לגבי ייצור פרגולות לפני שאנחנו מחליטים אם זו הדרך שבה אנחנו רוצים ללכת.

רכישת חומרים לייצור פרגולה

כדי להמחיש את המחירים הגבוהים של ייצור פרגולות ניקח לדוגמא, את חומר הבמבוק. בניגוד לקרשים אותם אפשר הרבה פעמים להשיג מחבר נגר או במחירים יחסית זולים מקבלנים וכדומה, קשה להתחמק מההוצאה כשזה נוגע לחומר הזה. בהנחה שהמקום ממנו אנחנו מבקשים לרכוש מוכן למכור לאדם פרטי, אנחנו אוטומטית יוצאים בהפסד לעומת חברה הרוכשת כמות גדולה של במבוק במחירים סיטונאיים.

רבים מהשיקולים הם איזה עובי ואיזה אורך רוצים לצורך הייצור. מחיר של יחידת במבוק בקוטר של 10 סנטימטר יכול להגיע לסביבות השקל וחצי, תלוי באורך, שיהיה בדרך כלל בין 90 לבין 120 סנטימטר. כשאנחנו מגיעים לקוטר גדול יותר, כמו 37 סנטימטר, המחיר יכול להגיע עד לכמעט 30 שקלים ליחידה! כולל משלוח המחירים יכולים להרקיע שחקים. וכאן מדובר בבמבוק לא חתוך. דמיינו כמה יעלה לקנות ברזל שצריך לעצב לפי צרכים שונים!

עיצוב הפרגולה

אפילו פרגולת עץ פשוטה צריך לדעת לעצב. ייצור פרגולות פשוטות מצריך ידע הנדסי בסיסי - אילו חומרים מסתדרים טוב ביחד, כמה משקל אפשר לשים על קורות עץ מבלי לשחוק או לשבור אותן, עם איזה חומר אפשר לחבר PVC אל מתכת, איך משלבים דרלון עם אלומיניום מבלי לפגוע בבד, ועוד, ועוד. אם כך, ככל שהשאיפה היא למבנה מורכב יותר, הידע הדרוש הוא גדול יותר. לסגירות חורף מקצועיות צריך ידע אדריכלי של ממש.

אבל ידע הנדסי ואדריכלי אינו הדבר היחיד שצריך שיהיה באמתחתנו לצורך ייצור פרגולות. עיצוב פרגולה מצריך גם טעם עיצובי. היכולת לשלב את הפרגולה עם המבנה שהיא מתחברת אליו אינה הולכת ברגל. אמנם, במקומות מסוימים עלינו לעמוד בתקנות העירוניות או בתנאי הסביבה; אם כל בתי העסק שמסביב לבית העסק שלנו נושאים סוככים ושלטים אדומים, לא נייצר פרגולה ירוקה בוהקת. אבל גם בהתאמה לסביבה נדרשת היכולת של מעצב לתמרן ולהביע את טעמו האישי.

בהנחה שרובנו איננו ניחנים ביכולות המשולבות של אדריכל, מהנדס ומעצב גם יחדיו, כדאי להבין שהשירותים שלהם מוסיפים לעלויות של ייצור פרגולות. אפשר תמיד לנסות לשכור את השירותים של סטודנטים שידרשו פרוטות עבור הניסיון או בעלי מקצוע מתחילים. אך אי אפשר כמובן להשוות את הידע והניסיון שלהם לאלו של אנשי מקצוע וותיקים.

שיקולים בעת ייצור הפרגולה

כאמור, בעת ייצור פרגולות כדאי לתת את הדעת על החומרים שבהם אנו עושים שימוש. לכל חומר יש יתרונות וחסרונות, ומגוון שימושים. פרגולת העץ היא רק דוגמא, כמובן, והדבר יכול לחול על כל סוג חומר, החל ב-PVC, עצי במבוק, אלומיניום וברזל.

ייצור פרגולות הוא עסק יקר שאם ייעשה בקפידה ובחוכמה, יכול להשתלם ובגדול. אפשרויות העיצוב כמעט אינסופיות וכדאי להעיף מבט בכמה שיותר אתרים וספרי עיצוב כדי לקבל רעיונות. והעצה הכי טובה - חיפוש תמונות של פרגולות באתרי חיפוש כמו גוגל ויאהו מעורר את הדמיון ואת התיאבון לעיצוב. בהצלחה!

שתף תוכן זה עם חבריך!

סוככים

פרגולות

אינדקס בעלי מקצוע

אינדקס חברות סוככים

אינדקס חברות פרגולות

מחירי סוככים משתנים בהתאם לסוג הסוכך ופרמטרים נוספים. במחירון סוככים ,תקבל אומדן להשקעה בסוכך

קרא עוד

מחירי פרגולות משתנים בהתאם לסוג הפרגולה ופרמטרים נוספים. במחירון פרגולות תקבל אומדן להשקעה בפרגולה

קרא עוד

מחפש חברות ייצור, תחזוקה, שיפוץ פרגולות/סוככים? כנס לאינדקס בעלי המקצוע של israel-awnings

קרא עוד