פרגולות וסוככים בישראל

למה צריך פרגולה לגינה?

בשנים האחרונות, בעקבות השהייה הממושכת בבית, המודעות לטיפוח ועיצוב סביבת המחייה עלתה באופן משמעותי. גם עיצוב החלל שמחוץ לבית תפס תאוצה, רבים הבינו שגינות ומרפסות יכולות להיות שימושיות כמעט לאורך כל עונות השנה, אם רק יתוכננו באופן נכון. תכנון נכון יאפשר להנות מהן גם בימים בהם השמש קופחת, או בימים אפרוריים כשהשמיים מטפטפים.

אחד הדברים המשמעותיים שיסיעו לכם להפוך את הגינה שלכם לגינה מעוצבת ופונקציונלית היא פרגולה, מלבד המראה המרשים שהיא תעניק לגינה, תוכלו להנות מהיתרונות הרבים שלה. בשונה מכל מיני פתרונות קירוי אחרים, פרגולה הינה מבנה יציב ומקובע המסוגל להתמודד עם רוחות עזות, מבלי להיפגע מנזקי מזג האוויר. זו גם אחת הסיבות העיקריות להתקנת פרגולה- יצירת קירוי והצללה, באמצעותה ניתן להנות מישיבה בחוץ גם כשהשמש חזקה מאד וגם ביום גשום. יתרון נוסף הוא שהפרגולה מהווה תשתית נהדרת לבניית סוכה, ע"י הנחת סכך על חלקה העליון, תוכלו בקלות ליצור סוכה וכך גם לפרק אותה. בעזרת הפרגולה ניתן גם לתחום את אזור הישיבה בגינה, ובכך לתרום לעיצובה ע"י הוספת פינת ישיבה מתאימה, וצמחים יפים מסביב.

איך בוחרים פרגולה לגינה?

ישנם שני חומרים עיקריים מהם בונים פרגולות: עץ ואלומיניום, לכל אחד מהם יתרונות וחסרונות. על מנת שתוכלו לבחור את הפרגולה המתאימה לכם, חשוב שתכירו אותם. אנשים רבים נוטים לבחור בפרגולות עשויות עץ, בעיקר בגלל המראה הטיבעי שלהן, המשתלב באופן מושלם בעיצוב הגינה. ייתרון נוסף הוא העלות הנמוכה שלהן ביחס לפרגולות העשויות מחומרי גלם אחרים. מנגד האלומיניום אומנם נחשב חומר גלם יקר, אך אין לו מתחרה מבחינת עמידות לאורך שנים. הוא שומר על המראה וגם על החוסן שלו ללא צורך בתחזוקה שוטפת, וניצב איתן מול כל פגעי מזג האוויר, לעומתו העץ זקוק לתחזוקה שנתית ולעיתים גם פעמיים בשנה, בכדי להנות ממנו לאורך זמן.

מלבד הבחירה בחומר הגלם ישנם סוגים שונים של פרגולות, צורות וגדלים. המבנה הרגיל של פרגולה הוא חלק עליון המהווה גג, אליו מחוברות רגלים כבסיס חזק המעניק לו יציבות. ישנם שני סוגים נוספים, ייחודים של פרגולות:

פרגולה בעלת מנוע חשמלי - בפרגולות מהסוג הזה קיים מנוע חשמלי שתפקידו להשפיע על רמת הקירוי של הפרגולה. ישנן פרגולות בהן בעת הפעלת המנוע כל הקירוי נאסף לחלוטין, וישנן כאלו אשר שיפוע השלבים משתנה, וכך משפיע על כמות האור החודרת ביניהם.

פרגולה תלויה - בשונה מהמבנה "הרגיל" של פרגולה, ומפרגולה בעלת מנוע חשמלי, פרגולה תלויה היא פרגולה ללא בסיס, כלומר אין לה רגליים עליהן היא נתמכת, במקומן היא משתמשת כתמיכה בקיר המבנה אליו היא מחוברת.

עיצוב ותחזוקת הפרגולה

בכל מה שנוגע לגינה מעוצבת ולעיצוב פרגולה בפרט, יש להתחשב בסביבה בה היא מותקנת, בפונקציונליות, טעם אישי וכמובן גם בתקציב. ישנן אפשרויות רבות מבחינת עיצוב המבנה- פרגולה עם תקרה מעוגלת, פרגולות מעץ בצורות שונות: משושה, עגול, ריבוע... ישנן פרגולות המשלבות חומרי גלם שונים כמו זכוכית או ברזל, פרגולות המשלבות גופי תאורה, וכמו שכבר ציינו, גם פרגולות תלויות או כאלו המשלבות תמיכה חלקית באמצעות רגליים כבסיס ובקיר המבנה. מעבר לכך ישנה הבחירה של צבעים, מיקום ושילוב אלמנטים נוספים בחלל, כמו ריהוט וצמחייה.

בהתאם לבחירת החומרים בשלב העיצוב, כך יקבע אופן התחזוקה. מרבית החומרים שיש היום בשוק דורשים תחזוקה בסיסית, או אפילו לא דורשים תחזוקה כלל, כמו אלומיניום לדוגמא. במידה ובחרתם לעשות שימוש בעץ, מומלץ לטפל בו בין פעם לפעמיים בשנה ועדיף לעשות זאת לפני החורף. טיפול בפרגולה מעץ יעשה על ידי בדיקה של כל החיבורים, שאכן חזקים דיים על מנת לספק למבנה יציבות, וצביעה של העץ בלכה מתאימה, כדי להגן עליו מפני מזיקים ומפגעי מזג האוויר. טיפול נכון ועקבי בפרגולה יבטיח את עמידותה לאורך שנים.

שתף תוכן זה עם חבריך!

סוככים

פרגולות

אינדקס בעלי מקצוע

אינדקס חברות סוככים

אינדקס חברות פרגולות

מחירי סוככים משתנים בהתאם לסוג הסוכך ופרמטרים נוספים. במחירון סוככים ,תקבל אומדן להשקעה בסוכך

קרא עוד

מחירי פרגולות משתנים בהתאם לסוג הפרגולה ופרמטרים נוספים. במחירון פרגולות תקבל אומדן להשקעה בפרגולה

קרא עוד

מחפש חברות ייצור, תחזוקה, שיפוץ פרגולות/סוככים? כנס לאינדקס בעלי המקצוע של israel-awnings

קרא עוד