פרגולות וסוככים בישראל

ניקיון סוככים

אם יש לכם סוככים בבית או בעסק, ספק אם אי פעם הקדשתם מחשבה לניקיון שלהם. מישהו פעם חשב על ניקיון קירות הבית מבחוץ? אבל במקרה של סוככים, בניגוד לקירות הבניינים שסביבנו, הניקיון הוא דווקא עניין חיוני.

למה צריך לנקות סוככים?

ניקיון הסוככים שלכם פירושו קודם כל שמירה על מראה אסתטי. אם הסוכך נמצא בבית עסק, אתם יכולים לתאר לעצמכם שמראה מלוכלך ומוזנח לא יזמין אליו קונים. בטח ובטח אם מדובר בסוכך שמצל על איזור ישיבה חיצוני בבית קפה או מסעדה – מי ירצה לאכול מתחת לכל הלכלוך?

אבל גם אם מדובר בסוכך מעל חלון, מרפסת או חצר בבית הפרטי, עדיין המראה האסתטי של הבית שלכם חשוב לכם, לא? אף אחד לא מצפה שתנקו את קירות הבית החיצוניים אבל אם ישחירו או יתקלפו אתם בטח תרצו לחדש אותם. כשמדובר בסוככים יש אפילו סיבות נוספות לשמור על הניקיון.

ניקיון הסוככים שלכם עשוי להיות מה שיבטיח להם חיים ארוכים ויחסוך לכם הוצאות של תיקון או החלפה. הלכלוך שמזמן לו העולם החיצון יכול לפגוע בזרועות הסוכך ולהביא להתבלות הבד. אם תשמרו על הניקיון, הסוכך יאריך ימים וימלא את תפקידו נאמנה.

איך מנקים סוככים?

על מנת שהניקיון יבוצע כמו שצריך, כדאי להשתמש בשירותיה של חברת ניקיון חיצונית. אנשי המקצוע ידאגו לניקיון מושלם וישמרו על שלמות ותקינות הסוככים על ידי שימוש במכשירי שטיפה בלחץ גבוה ובחומרי ניקוי מיוחדים, בעוד שניקיון חובבני עלול להביא להרבה יותר נזק מתועלת.

ובכל זאת ישנם כמה דברים שאתם יכולים לעשות על מנת לשמור על תקינות וניקיון הסוככים, וגם כמה דברים שממש כדאי שלא תעשו:

  • צואת יונים - אחד הגורמים המלכלכים ביותר את בדי הסוככים. אם יש לכם גישה, כדאי מיד לשטוף את הצואה במים אחרת יישאר כתם שיהיה קשה מאוד להסירו. מאוד לא כדאי להשתמש בחומרי ניקוי למיניהם, אולי רק במעט סבון עדין, כיוון שחומרים חזקים שאינם מתאימים לחומר ממנו עשוי בד הסוכך עלולים להזיק לו. עוד כדאי לשים לב, אם החלטתם לבצע הרחקת יונים, להימנע משימוש בגריז ודומיו, אותם כמעט בלתי אפשרי לנקות מבד הסוכך.
  • עלים יבשים, פירות שנשרו מהעץ - גם אותם כדאי להוריד מבד הסוכך על מנת שלא יצרו כתמים. שמירה על בד הסוכך מתוח ולא רפוי גם תיצור מראה מרשים ואסתטי יותר וגם תעזור ללכלוכים מסוג אלו לגלוש על הבד כלפי מטה ולא להישאר ולהכתים.
  • אבק ופיח - שני חברים אלו משחירים את כל מה שנקלע בדרכם, ומהר מאוד יהפכו את הסוכך שלכם לדהוי ובעל מראה מוזנח. כדאי להשאיר את עבודת הניקיון הזו למקצוענים ופשוט לדאוג לבצע אותה בתדירות מספקת. האבק והפיח עלולים להצטבר גם על זרועות הסוכך ולפגום בתפקודם, ניתן להשתמש בסמרטוט לח מדי פעם, אך גם כאן עדיף להשאיר זאת למומחים שידאגו לשטיפה יסודית שלא תיצור חלודה או תפגום בחומר ממנו עשויות הזרועות. אין להשתמש בחומרים משמנים למיניהם עבור הזרועות, אלו רק יגרמו ליותר לכלוך להידבק ולהצטבר על הזרועות.

בסופו של דבר, סוככים לא דורשים יותר מדי תחזוקה. אחד הדברים המועילים ביותר בשמירה על ניקיונם ותקינותם לאורך זמן הוא פשוט לסגור את הסוכך בכל פעם שאין צורך להשתמש בו. הסגירה תגן על הזרועות ועל הבד וכמובן תמנע הצטברות של לכלוך מיותר.

שתף תוכן זה עם חבריך!

סוככים

פרגולות

אינדקס בעלי מקצוע

אינדקס חברות סוככים

אינדקס חברות פרגולות

מחירי סוככים משתנים בהתאם לסוג הסוכך ופרמטרים נוספים. במחירון סוככים ,תקבל אומדן להשקעה בסוכך

קרא עוד

מחירי פרגולות משתנים בהתאם לסוג הפרגולה ופרמטרים נוספים. במחירון פרגולות תקבל אומדן להשקעה בפרגולה

קרא עוד

מחפש חברות ייצור, תחזוקה, שיפוץ פרגולות/סוככים? כנס לאינדקס בעלי המקצוע של israel-awnings

קרא עוד