פרגולות וסוככים בישראל

סוככים

אנחנו רואים אותם בכל מקום, הם חלק בלתי נפרד מחיינו ולא בטוח שהיינו מסתדרים כל כך טוב בלעדיהם. למרות כל אלו, אנחנו מתייחסים אליהם כמובן מאליו במקרים רבים. אלו הסוככים, המצילים שלנו מהשמש הקופחת בקיץ וגם מהגשם העוצמתי בחורף. הגיע הזמן שנעשה להם קצת כבוד, לא?

מה הם סוככים?

סוככים, כפי שניתן להבין כבר משמם, הם פריטים אשר מסוככים עלינו ומגנים עלינו מתופעות הטבע אשר 'נוחתות על ראשינו'. הם למעשה מספקים לנו צל רחב ומגן משמעותי במקומות שנחשבים חשופים ביותר.

כך, ניתן לראות סוככים כמעט בכל רחוב, בפתח הכניסה לחנויות; כך, הסוככים הם פריט חובה במסעדות אשר מעוניינות לארח את אורחיהן גם בחלקים החיצוניים של המקום, ולא תחת קורת גג; וכך, סוככים יכולים לעטר גם חלונות של בתים פרטיים ולהוסיף המון לגינות בבתי קרקע ובבנייני מגורים מודרניים.

אילו סוגי סוככים קיימים היום?

הכמויות אדירות והסוגים בלתי נגמרים, אך ננסה לתת כאן סקירה של כמה מהם:

  • סוככים קבועים - סוככים שלא ניתנים להזזה או לקיפול ונותרים בכל מצב כפי שהם, מספקים הגנה בשטח קבוע.
  • סוככים מתקפלים - ההפך מחבריהם הקבועים. ניתנים לקיפול ולהזזה, ניתן לשנות את מידת התפרסותם וכך גם את מידת הצל וההגנה שהם מספקים. למידע נוסף על סוככי זרועות מתקפלים לחץ כאן
  • סוככי זרועות - סוככים מתקפלים, עשויים לרוב מבד עבה או פלסטיק גמיש, ונמתחים על ידי שתי 'זרועות' שניתנות למתיח ולקיפול, אם בצורה מכאנית או ידנית.
  • סוככי חלו - סוככים קטנים אשר מיועדים להצללת חלון יחיד בדרך כלל. לרוב יהיו קבועים ולא מתקפלים.
  • סוככי קסטה - סוככים אשר מתקפלים אל מעין קופסה ששומרת על עמידותם לאורך זמן ודואגת להפחית את הבלאי של החומרים מהם מורכב הסוכך כולו.
  • סוככי מרקיזה - מהסוככים היפים ביותר. מגיעים בצורת רבע עיגול ומספקים הגנה מעולה לכל מטרה. יכולים להגיע כסוככים קבועים או מתקפלים, בגדלים ובצבעים שונים ולייעודים רבים.
  • סוככי מסך - דומים בפעולתם לתריסים או וילונות מסוימים, 'נופלים' כלפי מטה ובכך מצלים על הסביבה. הם יוצמדו לרוב לחלון גדול או פתח רחב.
  • סוככי מסילה - סוככים אלו נפתחים על גבי מסילות משני צידיהם, מה שמאפשר ליצור שטח מוגן גדול מאוד וסוכך שמציע עמידות גבוהה ביותר.
  • סוככי כבלים - מגיעים לרוב בצורת גלים, כשרשרת אותה אפשר למתוח ולהרפות בהתאם לצרכים שלנו. מדובר במעין חוליות בדים המקושרות בינן ובין עצמן, שיוצרות את ההגנה הנדרשת.
  • סגירות חורף - אלו הסוככים המשודרגים, כאלו אשר מאפשרים ליצור מעין מתחם או 'חדר' שקירותיו עשויים לרוב בד. זהו פיתרון נפלא למסעדות ובתי עסק אחרים שחלק מפעילותם מתבצעת בחוץ - פיתרון שיוצר מעין חלל נוסף, מוגן מפגעי מזג האוויר ולכן זהו שמו.

למי מתאים להתקין סוככים?

כפי שניתן להבין מפירוט סוגי הסוככים, אלו יתאימו כך או אחרת כמעט לכל ייעוד. הצרכנים הגדולים ביותר של סוככים, לפחות עד לשנים האחרונות, היו בעלי החנויות והעסקים השונים אך באחרונה, יותר ויותר אנשים פרטיים מגלים את היתרון ואת הערך המוסף שמספקים הסוככים לבית שלהם.

הסוככים הם פתרון נפלא לכל מצב ומעבר לזה - הם נחשבים זולים בהרבה מפרגולות, לדוגמא, וכאלו שניתן להתקין ולפרק בקלות יחסית, אפילו בכוחות עצמנו. סוככים הם ללא ספק פיתרון מושלם לכולם.

שתף תוכן זה עם חבריך!

סוככים

פרגולות

אינדקס בעלי מקצוע

אינדקס חברות סוככים

אינדקס חברות פרגולות

מחירי סוככים משתנים בהתאם לסוג הסוכך ופרמטרים נוספים. במחירון סוככים ,תקבל אומדן להשקעה בסוכך

קרא עוד

מחירי פרגולות משתנים בהתאם לסוג הפרגולה ופרמטרים נוספים. במחירון פרגולות תקבל אומדן להשקעה בפרגולה

קרא עוד

מחפש חברות ייצור, תחזוקה, שיפוץ פרגולות/סוככים? כנס לאינדקס בעלי המקצוע של israel-awnings

קרא עוד