פרגולות וסוככים בישראל

פרגולות עץ בצפון

משפחות רבות באזור הצפון הגשימו את חלום הבית הפרטי שכולל חצר גדולה ומרווחת, רק כדי לגלות כי לא באמת ניתן ליהנות ממנה בצורה אידיאלית. 3 עד 5 חודשים בשנה השמש הלוהטת של הקיץ הישראלי הארוך אינה מאפשרת ישיבה בחצר. תקופת החורף עם כל הרוחות והגשמים שבה אף היא מונעת את העניין ל- 3 עד 4 חודשים (מה גם שבצפון הטמפרטורות נמוכות יותר).

כך שבמקרה הטוב ניתן לנצל את החצר לישיבה נעימה ואירוח למספר חודשים ספורים. אז מה עושים? מחפשים חברה שמציעה שירותי בניית פרגולות ודקים באזור הצפון ומתחילים לנצל את החצר בצורה מיטבית.

פרגולת עץ - הפתרון המושלם לשדרוג החצר

אם תשכילו להתקין פרגולה בחצר ביתכם, תזכו בשטח מסויים ממנה שתמיד ייהנה מצל בתקופת הקיץ ותמיד יהיה מוגן מגשמים ורוחות בתקופת החורף. מדובר בהתקנה מהירה כך שבתום יום אחד של עבודה תוכלו לשדרג את החצר בעלויות סבירות. לצורך העניין תוכלו לבחור בין 2 סוגי חומר עיקריים - עץ או אלומיניום. מה כדאי לבחור? ובכן, האלומיניום הינה מתכת קלת משקל שעמידה בפני קורוזיה וצרכי התחזוקה שלה נמוכים. אלא שבכל הקשור ליופי, העץ הוא המועמד המוביל. פרגולות עץ מספקות מראה חם, כפרי ומשפחתי, והשימוש בלוחות עץ איכותיים וגימורים ברמה גבוהה מייתר כמעט כליל את הצורך בתחזוקה. מאחר ולא ניתן להקנות לשום סוג של חומר את המראה שנותן העץ, זוהי הבחירה הפופולארית ביותר נכון להיום.

באילו סוגי עצים ניתן לבחור?

בבואכם לבחור פרגולת עץ, תגלו כי קיימים 3 סוגי עצים מובילים שמשמשים ליצירת פרגולות:

  • עץ אורן - ואם להיות יותר מדוייקים - האורן הפיני. עץ זה משתייך לקבוצת העצים הרכים ועל כן עובר תהליך שימור בהספגה (אימפרגנציה) על מנת למנוע חדירת לחות ועובשים לתוכו. התוצאה הסופית היא פרגולה שמחזיקה שנים רבות ובעלת מראה נהדר, וכל זאת בעלות נמוכה לעומת שאר האפשרויות הקיימות.
  • עץ לבן - צבעו יותר בהיר מזה של האורן, אף הוא נחשב כעץ רך ולכן חייב לעבור אימפרגנציה לעמידות מירבית לאקלים הישראלי. מאחר והוא אינו חזק כמו עץ האורן, הוא מתאים ליצירת פרגולות שאינן גדולות וכבדות מדי.
  • איפאה - עץ איפאה הינו עץ קשה שעמיד לאורך זמן בפני מזיקים ותנאי מזג אוויר קשים (גשמים ורוחות) ללא צורך בתהליכי שימור. מכך ניתן להבין שפרגולת איפאה מתאימה באופן מושלם לאזור הצפון ותנאי האקלים שבו, מה גם שצבעו המיוחד של העץ (חום-אדום) מקנה לפרגולות מראה אירופאי קלאסי שמשתלב נהדר בנוף הטבעי של האזור.

דגשים נוספים בבחירת הפרגולה

חשוב מאוד להתקשר עם מתקין פרגולות אמין ובעל מוניטין, כזה שמשתמש בחומרים איכותיים ובעלי תו תקן שאכן יחזיקו לשנים ארוכות. מתקין שכזה אף לא יסטה מחוקי הרשות העירונית, מה שעלול לגרום לכם עוגמות נפש בדרישה לפירוק הפרגולה או התחלה בהליכים בירוקרטיים מתישים להשגת היתר. בנוסף יש להיות מודעים לצורך ליישם בכל פרגולה גם פתרון הצללה מתאים. מתקין איכותי יספק לכם מגוון פתרונות הצללה לבחירה, כשישנם פתרונות סטאטיים (סוככים קבועים, פרגולת רעפים ועוד) ואחרים דינאמיים שבאמצעותם ניתן לקבוע באמצעות מנואלה או מנוע חשמלי את מידת האור שתחדור מבעד לפרגולה, מחלקה העליון ואף מהצדדים.

שתף תוכן זה עם חבריך!

סוככים

פרגולות

אינדקס בעלי מקצוע

אינדקס חברות סוככים

אינדקס חברות פרגולות

מחירי סוככים משתנים בהתאם לסוג הסוכך ופרמטרים נוספים. במחירון סוככים ,תקבל אומדן להשקעה בסוכך

קרא עוד

מחירי פרגולות משתנים בהתאם לסוג הפרגולה ופרמטרים נוספים. במחירון פרגולות תקבל אומדן להשקעה בפרגולה

קרא עוד

מחפש חברות ייצור, תחזוקה, שיפוץ פרגולות/סוככים? כנס לאינדקס בעלי המקצוע של israel-awnings

קרא עוד