פרגולות וסוככים בישראל

פרגולות – אילו סוגי עץ מתאימים לעיצוב?

אנחנו הישראלים אוהבים לשבת יחד באירועים חברתיים, לארח ולהתארח. ואם יש חצר או גינה שבה אפשר לשבת בנעימים, אפילו יותר טוב. אך היתרון המרכזי של ישיבה בחוץ, האוויר הצח ותחושת המרחב, יכול להיות גם חיסרון. כאשר אנחנו יושבים בחצר או בגינה אנחנו חשופים לשמש הישראלית היוקדת, ולכן מחפשים פינה מוצלת ונעימה. בדיוק בשל הסיבה הזאת בניית פרגולה בחצר הבית היא תופעה פופולרית במיוחד בישראל. על מנת לבנות פרגולה בחצר, או להחליף סכך או פרגולה קיימים, עלינו להבין מה סוגי עץ לבניית פרגולה, ומה הם החומרים האחרים בהם ניתן להשתמש.

חומרים לבניית פרגולה

ניתן לבנות פרגולות מכמה חומרים שונים:

  • מתכת – בבניית פרגולות נעשה שימוש בדרך כלל במתכות קלות יחסית, ונוחות לעיבוד כמו לדוגמא אלומיניום. היתרון המרכזי של פרגולות מתכת הוא העמידות שלהן.
  • PVC– בד המעניק יתרון הצללה משמעותי. בד ה-PVC הוא למעשה יריעת פלסטיק אטימה למים.
  • עץ – פרגולות מעץ מעניקות למרחב החצר מראה טבעי והרמוני, המשתלב בגינה ובשאר הצמחייה המקיפה את הפרגולה. קיימים סוגים שונים של סוגי עץ לבניית פרגולה, אשר לכל אחד מהם מאפיינים ייחודיים.

סוגי עץ לבניית פרגולה

עץ אורן – עץ איכותי המעניק למבנה הפרגולה מראה עדין יותר. עץ רך ונוח לעבודה. זול יחסית, אך למרות זאת עמיד.

עץ טיק – עץ איכותי מאוד, הדורש מעט מאוד תחזוקה באופן יחסי. מכיל שמן שרף המעניק לו עמידות מסוימת מפני מזיקים. מחירו גבוה יחסית לחלופות.

עץ במבוק – יריעות של עץ במבוק הן פתרון הצללה מעולה, המעניק מראה טבעי ופשוט לפרגולה. מחצלות במבוק הן זולות וקלות מאוד לשימוש ולהתקנה, אך אינן עמידות מאוד ביחס לפתרונות הצללה כמו PVC לדוגמא.

עץ סנדוויץ' – בניגוד לעץ מלא, פרגולה מעץ סנדוויץ' מורכבת למעשה מפלטות של עץ גרוס ודחוס, המתחברות יחד לכדי קורות המבנה. קיים מגוון גדול מאוד של פלטות מסוג זה, באיכות ומחיר משתנים.

עץ איפאה – עץ בעל צבע כהה ועשיר, אחיד וללא חורים. אחוז השומן הגבוהה בעץ האיפאה הופך אותו לעמיד וחזק מאוד. בשל עלויות הייבוא של העץ הוא יעלה בדרך כלל יותר מהחלופות.

עיצוב הפרגולה

בנוסף לחומר ממנו נבנה את מבנה הפרגולה ואת חיפוי ההצללה שלה, נצטרך להחליט בנוגע לכמה החלטות עיצוביות נוספות. הראשונה תהיה כמובן הגודל של הפרגולה. גודל הפרגולה משפיע כמובן על המחיר של התקנתה ושל החומרים, וגם משפיע מאוד על האופי העיצובי של המרחב. כמה משטח הגינה נרצה להקדיש לפרגולה, שתבוא על חשבון צמחייה או דשא.

נוסף על כך , נצרך להחליט אם אנחנו מעוניינים בפרגולה פתוחה או סגורה. פרגולה פתוחה היא כזו ששלביה העליונים פתוחים, ומאפשרים כניסה של אוויר ואור שמש. פרגולה סגורה היא כזו שהגג שלה אטום לחלוטין בחומר כזה או אחר, מה שמספק מחסה מפני גשמים או פגעי מזג אוויר אחרים.

שתף תוכן זה עם חבריך!

סוככים

פרגולות

אינדקס בעלי מקצוע

אינדקס חברות סוככים

אינדקס חברות פרגולות

מחירי סוככים משתנים בהתאם לסוג הסוכך ופרמטרים נוספים. במחירון סוככים ,תקבל אומדן להשקעה בסוכך

קרא עוד

מחירי פרגולות משתנים בהתאם לסוג הפרגולה ופרמטרים נוספים. במחירון פרגולות תקבל אומדן להשקעה בפרגולה

קרא עוד

מחפש חברות ייצור, תחזוקה, שיפוץ פרגולות/סוככים? כנס לאינדקס בעלי המקצוע של israel-awnings

קרא עוד