פרגולות וסוככים בישראל

שיפוץ פרגולות

הפרגולה היא חברתו הטובה של האדם. אנחנו מסתמכים עליה כדי שתגן עלינו מהגשם, מהשמש וגם מרוחות מסויימות המטרידות את מנוחתנו בחוץ. אך כמו כל חבר טוב של האדם, גם הפרגולה זקוקה לריענון פה ושם.

פגעי מזג האוויר במדינה חמה כמו ישראל ניכרים במהרה, במיוחד אם כאשר קנינו את הפרגולה החלטנו לקמץ קצת בכיס ולקנות עץ עם ציפוי לא עמיד מספיק, או בד שנקרע או נפגע בגלל רוחות חזקות או משחקם של הילדים העליזים. שיפוץ פרגולות הוא לפעמים הדרך היחידה להבטיח את איכות החיים שלנו בחצר או במרפסת.

מה כבר יכול להשתבש?

קודם כל צריך להבין מה בדיוק הבעיה בפרגולה. שיפוץ פרגולות יכול להיות פשוט מאוד אם כל מה שהתקלקל לנו ניתן להחלפה בנסיעה קצרה לחנות מוצרי הבית הקרובה. שיטת ה"עשה זאת בעצמך" היא הרבה פעמים פתרון זול ונחמד אם הבעיה היא קטנה ולא משמעותית. אבל העניינים מתחילים להיות מעט מסובכים יותר אם מדובר בדהייה של צבע הפרגולה.

כן, כל ילד יודע שעץ צובעים עם צבעי עץ ומתכת צובעים עם צבע המיועד לכך. אבל מה אם איננו מצליחים למצוא את הצבע המקורי של המתכת? מה אם אנחנו מלכלכים את סוכך הדרלון תוך כדי הצביעה ואיננו יודעים כיצד להוריד זאת אחר-כך מבלי לפגוע בו? לא כדאי להיכנס לעניין הזה מבלי שבחנו את הסיבוכים האפשריים בשבע עיניים.

פעמים רבות, מה שנראה לנו בתחילה כמלאכה פשוטה עשוי להתגלות כצופן בעיות שלא העלינו על הדעת. מה עם בעת החלפה או צביעה של לייסטים אנחנו מגלים כי המבנה כולו רקוב? לפעמים ההתעסקות במבנה יציב לכאורה עלולה לערער מבנה שבבסיסו בעיות רבות. לכן לפני שאנחנו מתחילים שיפוץ פרגולות, כדאי לנו לבחון מסביב את המבנה כולו, ולראות האם ניתן לעבוד עם הבסיס. אם לא - זהו השלב לקרוא לבעל מקצוע.

מה עושה בעל מקצוע?

אם שיטת ה"עשה זאת בעצמך" נכשלת, כדאי להרים טלפון לאדם המבין עניין. אדם עם ניסיון יכול במבט אחד לשים לב לבעיות שאנחנו עלולים להבחין בהן רק כאשר יהיה מאוחר מדי. שיפוץ פרגולות לא חייב להיות עסק יקר, ולעתים אנחנו מביאים על עצמנו יותר צרות כשאנחנו מתעסקים בתקלות בעצמנו.

מלבד הניסיון חסר התחליף שיש לבעל מקצוע, הרי הוא כבר התמודד לא פעם ולא פעמיים עם ספקים של החומרים שאנחנו צריכים בשביל להשלים את השיפוץ. הוא יודע מתי עובדים עליו, ומתי מנסים להוציא אותו פראייר - משהו שממש לא בטוח שאנחנו יכולים לזהות בעצמנו. בנוסף, לבעלי מקצוע מסוימים ישנם סידורים מיוחדים עם הספקים שמבטיחים להם מחירים זולים ממה שאנחנו יכולים להשיג בכוחות עצמנו.

הפרגולה התקלקלה - מה לעשות?

אז אם הפרגולה מתקלקלת, מה אנחנו עושים? קודם כל - קבלו החלטה מושכלת. לפעמים מה שאנחנו חושבים שיכול לחסוך לנו כסף עשוי להוביל להוצאה גדולה יותר. כדאי גם להתייעץ עם אנשי מקצוע או סתם חובבי בנייה בפורומים באינטרנט.

אנשים רבים התמודדו עם הבעיות שצצות במהלך שיפוץ פרגולות, והם יכולים להזהיר אותנו מראש איזה סוג בעיות אנו יכולים לפתור בעצמנו, ועם אילו בעיות כדאי לפנות חיש-קל אל בעל המקצוע כדי לפתור. והדבר הכי חשוב - לשמור על בטיחות! קורה רופפת או מתכת שבורה עלולות להוות סכנת חיים לכל דבר. צל זמין וסגירה נעימה של המרפסת הם דברים חשובים, אבל הבריאות חשובה הרבה יותר.

שתף תוכן זה עם חבריך!

סוככים

פרגולות

אינדקס בעלי מקצוע

אינדקס חברות סוככים

אינדקס חברות פרגולות

מחירי סוככים משתנים בהתאם לסוג הסוכך ופרמטרים נוספים. במחירון סוככים ,תקבל אומדן להשקעה בסוכך

קרא עוד

מחירי פרגולות משתנים בהתאם לסוג הפרגולה ופרמטרים נוספים. במחירון פרגולות תקבל אומדן להשקעה בפרגולה

קרא עוד

מחפש חברות ייצור, תחזוקה, שיפוץ פרגולות/סוככים? כנס לאינדקס בעלי המקצוע של israel-awnings

קרא עוד