פרגולות וסוככים בישראל

תחזוקת פרגולות

הקמה של פרגולה בחצר או במרפסת הבית היא פרויקט לא קטן. צריך לדאוג לאישורים, לבחור בדיוק את סוג הפרגולה והעיצוב, לבחור את החברה ממנה תזמינו ואיתה תרכיבו את הפרגולה, וכמובן לעבור מספר ימים של בלגן גדול ולאחריהם לנקות ולסדר את הכל. וכל זה עוד בלי שדיברנו על תחזוקת פרגולות.

כמו שהגוף שלכם דורש שתזינו אותו במזון בריא, תעשו ספורט ולא תצרכו חומרים מזיקים, כמו שהרכב שלכם דורש ביקור במוסך כל פרק זמן מסוים, כך גם הפרגולה שלכם, לפחות אם היא עשויה מעץ, צריכה תחזוקה שוטפת. אבל קודם כל אנחנו צריכים לחזור קצת אחורה.

ישנם שני סוגים נפוצים של פרגולות – פרגולות העשויות אלומיניום ופרגולות עשויות עץ. לא ניכנס עכשיו ליתרונות ולחסרונות של כל סוג, כי לא לשם כך התכנסנו כאן, אך מבחינת התחזוקה יש לנו סוג מסוים שמחזיק ביתרון בולט ומוחץ: פרגולות אלומיניום לא דורשות תחזוקה.

כן, כן, שמעתם נכון. פרגולות אלומיניום עשויות מאלומיניום אל חלד, אינן מחלידות או מתבלות ולכן לא צריך כמעט לעשות דבר בשביל לשמור עליהן. לעומתן, פרגולות עץ עשויות מחומר טבעי ולכן מצריכות הרבה יותר עבודה של הגנה ושמירה על מראן ותקינותן.

המפגעים הצפויים לפרגולה עשוית עץ

פרגולת עץ, מתוקף היותה מחוץ לבית, ומתוקף היותו של העץ חומר טבעי, חשופה למפגעים רבים. אמנם עם התקנתה – ולזאת יש לשים לב – עובר העץ ממנו עשויה הפרגולה טיפולים שונים על מנת להפוך אותו לעמיד יותר, אבל עם הזמן ההגנה של אותם חומרים נחלשת ויש לחזק אותה. החידוש של ההגנה על העץ הוא בדיוק התחזוקה השוטפת שדורשת כל פרגולת עץ.

מה עלול לפגוע בפרגולת העץ שלכם:

  • מזג האוויר - בחורף העץ מטבעו סופג מים ומתרחב, בקיץ הוא מתייבש ועלול להיסדק.
  • חרקים - בעיקר תולעים וטרמיטים שעלולים לכרסם את העץ ומזיקים אחרים
  • שמש - האור עלול לגרום לצבע של הפרגולה לדהות

כיצד שומרים על תחזוקת הפרגולה

כבר נתנו קודם לכן את הרכב שלכם לדוגמא, בואו נחזור אליו לרגע. אם משהו קרה – תקלה, תאונה או כל בעיה אחרת – תיגשו לתקן אותה. זאת כמובן ללא כל קשר לבדיקות השנתיות השוטפות. כך גם בפרגולת העץ שלכם.

אל תחכו למצב בו ישנה בעיה נראית לעין ורק אז תיגשו לתקן, כי יכול להיות שתגלו שכבר מאוחר מדי. התחזוקה השוטפת תלויה גם בסוג העץ ממנו בנויה הפרגולה שלכם, אבל באופן כללי מדובר על טיפול שוטף אחת לשנה – שנתיים.

במהלך הטיפול ייצבע העץ שוב בצבע שיגן עליו מפני קרני השמש ומפני פגעי מזג האוויר. עוד יטופל העץ בחומרים שיגנו עליו מפני מזיקים, אם בצורת אבקה שממיסים במים ואז צובעים על העץ או בדרכים אחרות עליהן ימליצו אנשי המקצוע.

ישנם עצים שכחלק מהטיפול השוטף כדאי גם למרוח אותם בשמנים מיוחדים, אך באופן כללי לכה אינה מומלצת כיוון שהיא אינה נספגת בעץ ולכן עלולה להתקלף ולהתפוצץ מהחשיפה לשמש. מלבד צעדים אלו, הפרגולה שלכם תשמח לניגוב עם סמרטוט לח מפעם לפעם, על מנת לשמור על מראה נקי ומטופח. את עבודות התחזוקה החד או הדו- שנתיות תוכלו להשאיר לצוות מקצועי או לברר על הצעדים הדרושים ולעשות זאת בעצמכם.

שתף תוכן זה עם חבריך!

סוככים

פרגולות

אינדקס בעלי מקצוע

אינדקס חברות סוככים

אינדקס חברות פרגולות

מחירי סוככים משתנים בהתאם לסוג הסוכך ופרמטרים נוספים. במחירון סוככים ,תקבל אומדן להשקעה בסוכך

קרא עוד

מחירי פרגולות משתנים בהתאם לסוג הפרגולה ופרמטרים נוספים. במחירון פרגולות תקבל אומדן להשקעה בפרגולה

קרא עוד

מחפש חברות ייצור, תחזוקה, שיפוץ פרגולות/סוככים? כנס לאינדקס בעלי המקצוע של israel-awnings

קרא עוד